Fotowoltaika dla domu

prąd z fotowoltaiki

Fotowoltaika

Dla Twojego Domu

Przeciętna 4 osobowa rodzina zużywa średnio około 3 100 kWh rocznie. Typowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,1 kW produkuje rocznie około 2 700 kWh Dzięki wykorzystaniu tej technologii koszty rachunków spadają o około 87%, co stanowi znaczącą obniżkę i daje wymierne oszczędności.

Obniżone koszty

Niezależność

Gwarancja

Brak hałasu

ZALETY

Energii słonecznej

Odnawialna

Energia słoneczna jest jednym z najbardziej efektywnych źródeł energii odnawialnej ze względu na niezawodną ilość słońca, jaką otrzymuje świat. Stale rozwijające się technologie, które powstają będą nadal wykorzystywać to źródło w lepszy, łatwiejszy i tańszy sposób, dzięki czemu energia słoneczna jest najszybciej rozwijającym się źródłem energii odnawialnej.

Czystość

Ślad węglowy paneli fotowoltaicznych jest już dość mały, a ponieważ materiały użyte do ich produkcji są w coraz większym stopniu poddawane recyklingowi, ślad ten nadal się zmniejsza.

instalacje paneli fotowoltaicznych

Oszczędność pieniędzy

Twoje rachunki za energię elektryczną mogą ulec znacznemu obniżeniu dzięki energii, którą sam wytwarzasz i zużywasz, a nie kupujesz od dostawcy.Ponieważ panele słoneczne są uważane za „dozwolony rozwój”, zazwyczaj nie potrzebujesz pozwolenia na ich instalację na swoim dachu. Istnieje kilka ograniczeń, o których należy pamiętać przed instalacją.

Niskie koszty utrzymania

Po zainstalowaniu, panele słoneczne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Są one zazwyczaj instalowane pod kątem, który pozwala na swobodne spływanie deszczu, zmywając brud i kurz. Tak długo, jak utrzymać je z zablokowania przez brud, panele słoneczne mogą trwać ponad 25 lat z niewielką utratą wydajności.

Niezależność

Inwestując w system energii słonecznej, stajesz się mniej zależny od krajowej sieci energetycznej. Jako generator energii, możesz cieszyć się tańszą energią elektryczną przez cały dzień. A jeśli zainwestujesz w akumulatory, będziesz mógł nadal korzystać z energii słonecznej po zachodzie słońca.

Wartość nieruchomości

Panele słoneczne są generalnie dobrą inwestycją dla Twojego domu. Obecne trendy na rynku energii oznaczają, że dom z panelami słonecznymi (jeśli jest odpowiednio sprzedawany z naciskiem na oszczędności paliwa i płatności taryfowe) może w przyszłości uzyskać wyższą cenę niż dom bez nich.

Jak oszacować wielkość instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego?

Wbrew pozorom, na wielkość instalacji fotowoltaicznej nie wpływa wielkość domu, ale wysokość rachunków za prąd. To właśnie na podstawie zużycia energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe określa się wielkość montowanej instalacji fotowoltaicznej. Pamiętajmy, że ilość produkowanej przez panele fotowoltaiczne energii zależne jest także od ekspozycji budynku na promienie słoneczne, rodzaju dachu, oraz stopnia zacienienia budynku.

Chcesz zamontować fotowoltaikę w domu jednorodzinnym? Napisz do nas!

Chcesz, aby Twój dom był bardziej energooszczędny? Nasze panele fotowoltaiczne są idealnym rozwiązaniem! Są one łatwe w instalacji i mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną. Ponadto, są one doskonałym sposobem na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej!

MASZ PYTANIA?

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

    Zapisz się na priorytetową listę oczekujących na dotację do fotowoltaiki i skorzystaj z promocji

    "Powiększamy moc instalacji o 10% GRATIS"

    STOP rachunkom za prąd
    Poznaj szczegóły