Fotowoltaika w rolnictwie

oferta-fotowoltaika-5

Fotowoltaika

Dla Twojego Gospodarstwa

W dzisiejszym, zmodernizowanym rolnictwie zapotrzebowanie na ciepło i energię systematycznie wzrasta. Gospodarstwa rolne na terenach wiejskich płacą zazwyczaj wyższe stawki niż w aglomeracjach miejskich. Warto rozważyć instalację tego odnawialnego źródła energii jakim są panele fotowoltaiczne.

Obszary wiejskie zależą od rolnictwa i potrzebują dostępu do odnawialnych źródeł energii, aby móc się utrzymać. Przetwórstwo rolne, takie jak nawadnianie, oświetlenie drobiu i zwalczanie szkodników nie wymaga dużych mocy energetycznych, a ogniwa fotowoltaiczne są sprawdzonym źródłem energii.

Samowystarczalność

Ekologia

w rolnictwie

Energia słoneczna

Ponieważ rolnictwo zużywa duże ilości energii elektrycznej do nawadniania, orki, szklarni, ogrzewania i chłodzenia budynków, w których trzymane są zwierzęta gospodarskie, a także do operacji mlecznych, rachunki za media mogą uszczuplić budżet. Jednak dzięki energii słonecznej, mimo że koszty początkowe mogą być wysokie, rolnicy odniosą korzyści w dłuższej perspektywie. Niektóre z obszarów, w których przemysł rolniczy może odnieść korzyści, to suszenie słoneczne, pompowanie wody i chłodzenie w celu konserwacji żywności.

Zamiast tego, wykorzystanie słonecznej energii cieplnej po zbiorach zapewnia dłuższy czas przechowywania, ponieważ zajmuje mniej czasu i jest wolne od wpływu czynników naturalnych. Rolnicy mogą również transportować je z wyprzedzeniem, gdy rynki nie są jeszcze nasycone.

fotowoltaika w rolnictwie

Zapisz się w kolejkę oczekujących na dotacje

Mój Prąd 2021

Z naszych źródeł wiemy, że dofinansowanie do fotowoltaiki wystarczy tylko dla osób, które będą gotowe w dniu startu naboru.

Podaj numer telefonu. Zadzwonimy i umówimy się na niezobowiązującą rozmowę.

    STOP rachunkom za prąd
    Poznaj szczegóły