Montaż fotowoltaiki na gruncie

Montaż fotowoltaiki na gruncie — czy warto w niego inwestować?

Decyzja o instalacji fotowoltaiki na gruncie nie jest prosta. Czynniki zewnętrzne, takie jak lokalizacja i powierzchnia działki będą odgrywały ważną rolę w określeniu, czy warto dla indywidualnych inwestorów montować fotowoltaikę na gruncie. To jak duża jest Twoja przestrzeń gruntowa będzie miało decydujące znaczenie dla wydajności fotowoltaiki.

Gdzie i jak montować fotowoltaikę na gruncie?

Aby zapewnić najlepszą wydajność z paneli fotowoltaicznych na gruncie, upewnij się, że nie są one zacienione przez drzewa lub budynki. Jeśli masz obszar, który musi być wolny od cienia i ma dużo światła słonecznego w ciągu dnia, to montaż fotowoltaiki na gruncie jest u Ciebie możliwy.

Panele fotowoltaiczne montowane na gruncie muszą być skierowane na południe. Zmaksymalizuje to ich wydajność i pozwoli w pełni wykorzystać światło słoneczne.

Oczywiście panele fotowoltaiczne można montować tylko na określonym rodzaju gleby. Gleby cięższe mają mniejszy potencjał zapadania się i dzięki temu panele fotowoltaiczne są na nich bardziej stabilne niż te zamontowane na gruntach piaszczystych lub lekkich, takich jak iły (mieszanina piasku i gliny).

Odradza się instalowanie paneli fotowoltaicznych na gruntach o bardzo delikatnej strukturze, ponieważ mogą one nie wytrzymać ulewnych deszczy, nie ulegając awarii.

Jakie są zalety montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie?

Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie ma wiele zalet. Nie możemy zapomnieć o łatwości instalacji. Dzięki systemowi montażowemu dla paneli fotowoltaicznych zaprojektowanemu specjalnie do instalacji fotowoltaiki na ziemi instalacja PV na gruncie jest bardzo łatwa.

Stojaki do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie są wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Galwanizowana stal i aluminium gwarantują, że nie ulegną one korozji pod wpływem czynników atmosferycznych, a jednocześnie są wystarczająco wytrzymałe, aby można było zainstalować system solarny bez obawy, że zostanie on uszkodzony z powodu zbyt trudnych warunków pogodowych, takich jak na przykład intensywne ulewy,

STOP rachunkom za prąd
Poznaj szczegóły