dofinansowanie do fotowoltaiki Lubelskie

Rosnące ceny energii elektrycznej podnoszą sens montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowym atutem są dotacje do fotowoltaiki w Lubelskiem, które można otrzymać dzięki różnym rodzajom wsparcia. Na ile dokładnie możesz liczyć i który wariant pomocy będzie dla twojej inwestycji najlepszy? Przeczytaj!

Fotowoltaika w Lublinie – dofinansowanie inwestycji

Chyba każdy chciałby uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. Na szczęście programy realizowane na w województwie lubelskim zapewniają spory zastrzyk gotówki dla przyszłych inwestorów. Zwykle mowa o takich programach jak „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze”, „Stop Smog” i „Agroenergia”. Realizowane są przez instytucje ogólnokrajowe, ale też gminy. Istnieją również dofinansowania dla przedsiębiorców oraz możliwość skorzystania z funduszy unijnych.

Dofinansowanie do fotowoltaiki Lubelskie – co dla osób fizycznych?

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Lubelskiem, jedną z opcji jest program „Czyste Powietrze”. Jego nadrzędnym celem jest eliminacja starych kopciuchów, jednak jedną z opcji jest dofinansowanie do instalacji PV w wysokości 5.000–9.000 zł. Wysokość uzależniona jest od dochodów, jakie ma gospodarstwo domowe oraz szacowana wielkość inwestycji. Kolejna opcja na dofinansowanie do fotowoltaiki w Lubelskiem jest program „Mój Prąd”. Tutaj beneficjenci mogą liczyć na bezzwrotne wsparcie w wysokości 5.000 zł. To jednak nie koniec możliwości, bo twoja fotowoltaika może otrzymać dotację w Lublinie na inne sposoby.

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne z gminy – Stop Smog

W zasadzie beneficjentem programu jest cała gmina. W tym przypadku nabór wniosków może być ograniczony czasowo, jednak wysokość benefitów jest zdecydowanie wyższa od wcześniej wymienionych propozycji. Dofinansowanie do fotowoltaiki w Lubelskiem z programu Stop Smog należy sprawdzać właśnie w gminie, w której mieszkasz. Zwykle regiony z liczbą mieszkańców do 100.000 mogą dopłacić nawet 70% całej kwoty inwestycji! To zdecydowanie zmienia sposób postrzegania takich przedsięwzięć nawet w przypadku bardzo dużych projektów.

Fotowoltaika dla rolników – jakie dofinansowania?

Tutaj opcji jest kilka, a jedna z nich to możliwość odliczenia nawet 25% kosztów inwestycji od podatku rolnego. Chociaż nie są to klasyczne dotacje do fotowoltaiki w Lubelskiem dla rolników, to jednak zapewniają znaczne zmniejszenie szacowanego kosztu inwestycji. To jednak nie koniec, bo możliwości daje również Agroenergia. W tym przypadku należy zdecydować się na opcję dofinansowania paneli słonecznych w Lubelskiem lub dołączenie do projektu pompy ciepła. W pierwszym przypadku mowa o kwocie 25.000 zł a w drugim 35.000 zł.

Skorzystaj z dotacji i zacznij oszczędzać!

Planujesz fotowoltaikę w Lublinie i szukasz dofinansowania? Z pomysłami znalezionymi powyżej będzie o wiele łatwiej. Skorzystanie z paneli słonecznych wobec stale rosnących cen energii jest sensownym i bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Dlatego warto skorzystać z możliwości uniezależnienia się od dostawców i sięgnięcia po swoją czystą energię.

STOP rachunkom za prąd
Poznaj szczegóły