montaż fotowoltaiki na gruncie

Instalacja paneli fotowoltaicznych w domu to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest promieniowanie słoneczne.

Fotowoltaika niesie za sobą wiele korzyści, między innymi są to:

 1. Oszczędności na rachunkach za energię elektryczną: Energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest tańsza od tej, która pochodzi z sieci elektrycznej. Decydując się na
  instalację fotowoltaiczną ponosimy jedynie koszty związane z instalacją. Posiadając panele fotowoltaiczne znacznie obniżamy koszty wykorzystanego prądu, dzięki czemu w
  późniejszym czasie nasza inwestycja się zwróci. Przykładowo: 5kW to oszczędność około 3000 zł rocznie na rachunkach za prąd. Instalacja o takiej mocy zatem zwróci się po 6-8 latach.
 2. Niezależność energetyczna: Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych mamy możliwość własnej produkcji energii elektrycznej. Oznacza to, że nie jesteśmy zależni od innych, komercyjnych dostawców prądu. Własna instalacja fotowoltaicznej pozwala uniknąć problemu stale rosnących cen za dostawę prądu w zakładach energetycznych.
 3. Wpływ na środowisko: Panele fotowoltaiczne są w pełni przyjazne środowisku. Ogniwa fotowoltaiczne nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, dzięki czemu pozostawiają znikomy ślad węglowy. Materiały, które są wykorzystywane do ich produkcji w większości nadają się do recyklingu. W Sun Media dobro dla środowiska i klimatu są zawsze na pierwszym miejscu.
 4. Możliwość wytwarzania energii w każdych warunkach: Panele fotowoltaiczne mogą produkować prąd tak naprawdę w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu nawet
  w pochmurne, deszczowe dni będziemy mogli korzystać z energii pozyskiwanej z promieniowania słonecznego bez obawy o możliwość pojawienia się braków w dostawie prądu.
 5. Możliwość sprzedaży nadwyżki energii: Jeżeli w naszym domu produkujemy więcej prądu niż potrzebujemy, zawsze możemy go sprzedać do sieci elektrycznej. Taki zabieg pozwala na dodatkowe zarobki.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w domu to bardzo dobra i przyszłościowa inwestycja, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz uzyskać własną, czystą i niezależną energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej. Decydując się na ich montaż w swoim domu przyczyniasz się zatem do wspierania naszej Planety.

STOP rachunkom za prąd
Poznaj szczegóły